Powiatowy Inspektorat Weterynarii  we Wrześni

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikat powiatowego lekarza weterynarii we Wrześni

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wrześni uprzejmie informuje o ogłoszeniu w dniu 27 października 2016 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF)(Dz.U. poz. 1770).

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wrześni uprzejmie informuje o ogłoszeniu w dniu 27 października 2016 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 października 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku  z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń  (ASF)(Dz.U. poz. 1770).

Zgodnie z ww. rozporządzeniem nakazuje się zaopatrywanie świń przemieszczanych do miejsca położonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w świadectwo zdrowia wystawione przez urzędowego lekarza weterynarii.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

W związku z powyższym, od dnia 04 listopada 2016 r. wszystkim świniom przemieszczanym do rzeźni musi towarzyszyć świadectwo zdrowia.

Świnie muszą zostać zbadane klinicznie w ciągu  maksymalnie 24 godzin przed ich przemieszczeniem i nie wykazywać objawów choroby.

W przypadku pozostałych przemieszczeń świń pochodzących ze stad zlokalizowanych na obszarze nie objętym restrykcjami w związku z wystąpieniem ASF, należy stosować świadectwa zdrowia opracowane na potrzeby realizacji programu zwalczania i monitorowania choroby Aujeszkyego u świń. 

                                                                                      

 Romuald Juściński

 Powiatowy Lekarz Weterynarii

we Wrześni

 

Metadane

Data publikacji : 04.11.2016
Podmiot udostępniający informację:
Powiatowy Inspektorat Weterynarii we Wrześni
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Administrator BIP

Opcje strony

do góry